Fosnavåg_Kvalsvik

Remøyholm-Fosnavåg-Anders-og-Marte-Knutsd.jpg

Anders Johannes Berntinus Andersson FosnavågAge: 70 years18441914

Name
Anders Johannes Berntinus Andersson Fosnavåg
Given names
Anders Johannes Berntinus Andersson
Surname
Fosnavåg
Also known as
Anders Andersen
Birth April 13, 1844 46 45
Death of a paternal grandfatherKnut Pålson Eggesbø
March 12, 1847 (Age 2 years)

Death of a sisterAnne Pauline Andersd. Fosnavåg
December 8, 1857 (Age 13 years)
Death of a fatherAnders Knutson Fosnavåg
October 19, 1861 (Age 17 years)

MarriageMarta Helene Knutsd. KopperstadView this family
1875 (Age 30 years)

Birth of a son
#1
Antoni Kornelius Remøyholm
March 28, 1876 (Age 31 years)

Birth of a son
#2
Ola Andreas Remøyholm
1879 (Age 34 years)

Death of a sonOla Andreas Remøyholm
1882 (Age 37 years)

Birth of a son
#3
Ola Petter Benjamin Remøyholm
June 16, 1884 (Age 40 years)

Death of a motherAnne Olava Rasmusd. Bøe
May 8, 1888 (Age 44 years)

Death of a brotherRasmus Kornelius Andersson Fosnavåg
July 14, 1901 (Age 57 years)
Death of a brotherKnut Johannes Andersson Fosnavåg
June 27, 1907 (Age 63 years)

Marriage of a childOla Petter Benjamin RemøyholmIngeborg Hermannsd. StorøyView this family
1910 (Age 65 years)

Death of a sisterKaren Regine Andersd. Fosnavåg
July 5, 1913 (Age 69 years)
Death June 16, 1914 (Age 70 years)
Family with parents - View this family
father
mother
Marriage: 1825
2 years
elder sister
2 years
elder brother
2 years
elder brother
3 years
elder brother
3 years
elder sister
2 years
elder sister
3 years
elder sister
3 years
himself
Family with Marta Helene Knutsd. Kopperstad - View this family
himself
wife
Marriage: 1875
15 months
son
4 years
son
5 years
son

Note

Herøyboka "Gardar og Folk" I (1. utg.) s. 343: "Han kjøpte ei stove på Koparstad som var komen dit frå Rotevatn i Volda."

Jakobea Margrete Kopperstad, som gifte seg med Anders sin bror Knut Fosnavåg, var barnebarn til Mons Eliasson Raudvik. Hans far var Elias Larsson Rotevatn, som hadde vore fange hos sjørøvarar i Nord-Afrika. Det er vel ikkje usannsynleg at det var hos slekta i Volda at det var tilgjengeleg eit hus, som fyrst vart flytt til Kopperstad og deretter til Herøyholmen.

Martha, kona til Anders, var nabo med Jakobea Margrete, så dei kjende kvarandre og kvar folket deira kom frå.

Media objectRemøyholm-Fosnavåg-Anders-og-Marte-Knutsd.jpg
Remøyholm-Fosnavåg-Anders-og-Marte-Knutsd.jpg
Format: image/jpeg
Image dimensions: 196 × 302 pixels
File size: 21 KB
Type: Photo