Fosnavåg_Kvalsvik

Svarthaugstova_DSI_4643.JPG

Gulik Jonson ErvikAge: 88 years18121900

Name
Gulik Jonson Ervik
Given names
Gulik Jonson
Surname
Ervik
Also known as
Gulleich Johnsen Ervig (kirkebok)
Also known as
Gullik
Birth 1812 35 43
Death of a paternal grandfatherOla Jonsson Vadstein
1817 (Age 5 years)

Death of a fatherJon Olsson Ervik
January 28, 1822 (Age 10 years)

Birth of a daughter
#1
Pauline Olave Gulliksdotter Høystøyl
October 15, 1835 (Age 23 years)
Telset
Latitude: N62.18358275 Longitude: E5.91476325

Birth of a daughter
#2
Oline Guliksd. Berge
October 6, 1839 (Age 27 years)

Death of a motherMarte Gabrielsd. Liaskar
October 12, 1845 (Age 33 years)
MarriageBerte Ingeborg Knudsd. Brautaset (- Bjørdal)View this family
1847 (Age 35 years)

Birth of a son
#3
Karl Johan Gulikson Ervik Berge
March 8, 1848 (Age 36 years)
Residence
Berge Nedre, gnr 29, Svarthaugen
Latitude: N62.33650606 Longitude: E5.6659991

Not marriedSynnøve Olsd. GjerdeView this family
yes

Not marriedAne Paulsdotter HøystøylView this family
yes

Christening of a sonKarl Johan Gulikson Ervik Berge
April 24, 1848 (Age 36 years)

Birth of a daughter
#4
Sevrine Rasmine Eline Berge
August 2, 1851 (Age 39 years)

Birth of a daughter
#5
Nikoline Regine Marie Ervik
1854 (Age 42 years)

Death of a daughterNikoline Regine Marie Ervik
1854 (Age 42 years)

Marriage of a childAnders Andersen TelsethPauline Olave Gulliksdotter HøystøylView this family
1864 (Age 52 years)

Marriage of a childKarl Johan Gulikson Ervik BergeBerte Marie Olsd. LeikongsæterView this family
1877 (Age 65 years)

Marriage of a childBern Pålson LeineOline Guliksd. BergeView this family
1883 (Age 71 years)

Death of a wifeBerte Ingeborg Knudsd. Brautaset (- Bjørdal)
June 5, 1889 (Age 77 years)
Marriage of a childOla Jakobson ÅmOline Guliksd. BergeView this family
1892 (Age 80 years)

Death December 29, 1900 (Age 88 years)

Family with parents - View this family
father
mother
Marriage: 1805
8 years
himself
Family with Berte Ingeborg Knudsd. Brautaset (- Bjørdal) - View this family
himself
wife
Marriage: 1847
14 months
son
3 years
daughter
3 years
daughter
Family with Synnøve Olsd. Gjerde - View this family
himself
partner
Not married:
daughter
Family with Ane Paulsdotter Høystøyl - View this family
himself
partner
Not married:
daughter
Erik Andersson Telseth + Ane Paulsdotter Høystøyl - View this family
wife’s husband
partner
Marriage: July 2, 1847Volda

Note

Før Gulik gifte seg med Berte Ingeborg Knudsd. Brautaset frå Ørsta, fekk han to born:

  1. Med Ane Paulsdt. Høystøyl fekk han dottera Pauline Olave, som i 1847 gifte seg med Anders Andersen Telseth. Dei tok over garden Håskjold Nedre i Volda og fekk mange born.

  2. Med Synnøve Olsd. Gjerde (Flusund 4) fekk han dottera Oline (Leine). Ho var gift med Bern Pålson Leine og seinare med Ola Jakobson Åm, Nærøy. Oline hadde ingen born.

Berte og Gulik flytte frå Volda til Herøy. Berte hadde med ei stove frå Ørsta, som dei sette opp på Svarthaugen på Berge (Svarthaugstova).

Dottera Sevrine Rasmine Eline hadde ein son, Johannes, med Sevrin Johannesson Grimstad, Hareid. Etter at Sevrine døydde, vart Johannes buande åleine i Svarthaugsstova resten av livet.

Media objectSvarthaugstova_DSI_4643.JPG
Svarthaugstova_DSI_4643.JPG
Format: image/jpeg
Image dimensions: 1,200 × 710 pixels
File size: 283 KB
Type: Photo
Media objectSvarthaugstova.jpg
Svarthaugstova.jpg
Format: image/jpeg
Image dimensions: 1,200 × 773 pixels
File size: 415 KB
Type: Photo